35 yıllık evli çift birebir kısmı kazandı

Hayallerini gerçekleştirmek için girdikleri Yükseköğretim Kurumları İmtihanı’nda Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Bağlantı Fakültesi’ni kazanan 35 yıllık evli Ayşe ve Mahmut Çakır çifti, tıpkı kısımda eğitim görecek olmanın memnunluğunu yaşıyor.

Mahmut ve Ayşe Çakır çifti Niğde’de 35 yıl evvel evlendi. Bir kamu kurumunda çalışan Mahmut Çakır ile terzilik ve kantin işletmeciliği yapan eşi Ayşe Çakır, yıllarca hem iş hayatıyla hem de çocuklarını büyütmekle uğraştı. Üniversite hayatını tatmak isteyen çift, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girdi. Ayşe Çakır, 274.92, Mahmut Çakır ise 267.65 puan aldı.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi İrtibat Fakültesi’ni kazanan çift, Halkla Münasebetler ve Reklamcılık Bölümü’ne yerleşti. Çakır çifti, çocukları ve torunları ile fakülteyi gezerek, öğrenci sıralarına oturup fotoğraf çektirdi.

“HAYATI BİRLİKTE YAŞAMAK LAZIM”

Hayallerini gerçekleştirdiği için memnun olduğunu söyleyen Ayşe Çakır, “İki çocuğumuzu okutmak için birçok şeyden vazgeçtik. Artık onlar hayatlarını kurmaya başlayınca onların da takviyesiyle karı-koca bir arada hayatın devam ettiğini de göstermek istedik gençlere. İmza atarken yalnızca ‘iyi günde makûs günde, hastalıkta sağlıkta’ diyoruz ya, hayatı birlikte yaşamak lazım. Okulda da sınıfta da birlikte yaşamak lazım. Biz de eşimle bunun için uğraştık. Tıpkı sınıfı birebir kısmı okuyacağız. Bize ‘Okuyup da ne yapacaksın?’ diyenler oldu. Okumanın yaşı yok. Herkesin kesinlikle kendilerini geliştirmek için okuması gerekiyor” dedi.

Eşiyle üniversite okuyacağı için çok heyecanlı olduğunu belirten Mahmut Çakır ise “Bu sıralara oturmak bizim için erişilmez bir yerdi. Allah herkese nasip etsin. Gençlere örnek olmak çok hoş bir şey. Yıllarca çocukları çalıştırırken kendimiz de çalışmışız. Ucundan baktık, günde 3-5 soru çözdük. Terzide, dükkanda kendi kendimize çalıştık. Eski kitapları buldukça çalıştık” dedi. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.