Adana’daki ‘ölümlü’ silahlı atakta yeni gelişme

Murat Polat’ın (21) geçen yıl 8 Ekim’de, 19 Mayıs Mahallesi’nde arkadaşının konutunun damında yalnız olduğu sırada silahla vurularak öldürülmesiyle ilgili tutuklanan İ.Ç. ve Ş.K. ile tutuksuz A.Ç, V.I. ve H.B. hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Savcılıkça hazırlanan ve Adana 13. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede sanıklar İ.Ç, Ş.K, A.Ç. ve V.I. hakkında “tasarlayarak öldürme” cürmünden ağırlaştırılmış müebbet, “ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma yahut taşıma yahut bulundurma” kabahatinden 8’er yıla kadar, sanık H.B. hakkında ise “suçluyu kayırma”dan 5 yıla kadar mahpus cezası istendi.

OTOMOBİL KİRALAMIŞLAR

İddianamede maktul Polat ve ağabeyi ile sanıklar ortasında daha evvel çıkan silahlı hengame nedeniyle hasımlık bulunduğu, saldırıyı planlayan İ.Ç, Ş.K, A.Ç. ve V.I’nın araba kiraladıkları belirtildi.

İ.Ç, Ş.K, A.Ç. ve V.I’nın plakasını söktükleri araçla maktulün arkadaşına ilişkin ikametin önüne gittikleri ve damdaki Murat Polat’ı ateş ederek öldürdükleri iddianamede anlatıldı. İddianamedeki sözlerinde suçlamaları kabul etmeyen 5 sanığın yargılanmasına ilerleyen günlerde başlanacak.

NE OLMUŞTU?

Zanlılardan İ.Ç. ve Ş.K. tutuklanmış, başkaları isimli denetim kuralıyla hür bırakılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.