Aile doktorları iş bırakıyor

Aile Doktorları Federasyonu (AHEF) 30 Haziran-1 Temmuz tarihlerinde, öteki sıhhat meslek örgütlerinin de iştirakiyle iş bırakma hareketi yapacak.

Cem YILDIRIM/ANKARA

Aile Doktorları iş bırakıyor. Aile Tabipleri Federasyonu (AHEF) 30 Haziran-1 Temmuz tarihlerinde, başka sıhhat meslek örgütlerinin de iştirakiyle iş bırakma hareketi yapacak.

2 günlük iş bırakma aksiyonu öncesi SÖZCÜ’ye açıklamalarda bulunan AHEF İdare Şurası Üyesi Dr. Taner Balbay, ödeme mukavele yönetmeliğinin ceza yönetmeliği haline geldiğini ve aile tabipleri için tehdit ve baskı emeliyle kullanıldığını söyledi.

AHEF İdare Heyeti Üyesi Dr. Taner Balbay

“CEZA YÖNETMELİĞİ GERİ ÇEKİLMELİ”

Aile doktorları için Ödeme ve Mukavele Yönetmeliği çıkarıldığını ve doktorların demokratik haklarının kullanılamaz hale geldiğini savunan Balbay, aile doktorlarının kontratlarının her an feshedilebileceğini belirterek, ‘’Sessiz kalmayacağız. Ceza yönetmeliği geri çekilmeli. Sıhhatte şiddeti engelleyecek yasal düzenlemeler yapılmalı.

Aile sıhhati merkezlerinin masraflarının karşılanması için verilen ödenek arttırılmalı. 7200 ek gösterge, özlük hakları ve ekonomik haklar verilmeli. 30 Haziran günü saat 14:00’te Sıhhat Bakanlığı önünde toplanarak sesimizi bir defa daha duyuracağız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.