Alexander Sörloth için dev teklif!

Fenerbahçe’de teknik yöneticiden sonra dönemin en kıymetli atağı olarak görülen santrfor transferinde Alexander Sörloth ismi tekrar ön plana çıktı. Bonservis bedelinin yüksek olması nedeniyle Beşiktaş ve Galatasaray’ın gündeminden çıkan Norveçli futbolcu için RB Leipzig ile görüşmelerini sürdüren sarı lacivertli idare, maksadına ulaşabilmek için tüm koşullarını zorluyor.

İlk teklifleri 6 milyon euroydu

Sörloth’u 2020 yılında 20 milyon Euro’ya satın alan RB Leipzig’e daha evvel 6 milyon Euro öneren Fenerbahçe, teklifini ‘6.5 milyon Euro ve bir sonraki satıştan pay’ biçiminde yeniledi. Sarı lacivertli yöneticiler, 26 yaşındaki futbolcuya da yılda 2 milyon Euro garanti para teklif etti. Alexander Sörloth’un, daha evvel Trabzonspor formasıyla çok başarılı olduğu Türkiye’ye dönmeye sıcak baktığı öğrenildi.

Alternatifi Brezilyalı Erison

Fenerbahçe, transferi bir an evvel bitirip futbolcuyu 27 Temmuz’da Dinamo Kiev ile oynanacak Şampiyonlar Ligi rövanş maçına yetiştirmeyi hedeflerken, RB Leipzig Teknik Yöneticisi Domenico Tedesco, Sörloth’u hazırlık kampında görmek istediğini bildirdi. Fenerbahçe, Sörloth transferini gerçekleştiremediği takdirde Botafogo’da oynayan Erison’a yönelecek. Piyasa pahası 1.5 milyon Euro olan 23 yaşındaki solak santrfor bu dönem 24 maçta 14 gol, 3 asist üretti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.