Ali Babacan: “Altı partinin birlikteliği seçime kadar bir ittifaktan ibaret değil”

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, seçim çalışmaları için gittiği Siirt’in Kurtalan ilçesinde vatandaşlara seslendi.

Babacan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“5 YILDA, TÜRKİYE’DEKİ BÜTÜN SULAMA YATIRIMLARINI TAMAMLAYACAĞIZ”

“Devlet olarak gübre masrafının tam yarısını karşılayacağız. Yem maliyetinin yarısını karşılayacağız. Çiftçimizin kullandığı elektriğin, mazotun tarifesini düşüreceğiz, çiftçimizin eline daha uygun şartlarda geçmesini sağlayacağız. İlk 5 yılda, Türkiye’deki bütün sulama yatırımlarını tamamlayacağız. Projesi hazır olan ne kadar baraj, gölet, isale hattı, kapalı basınç sistem dağıtım, damlama sulama, yağmurlama sistemi varsa tamamını bitireceğiz. Böylece, toprağı suyla buluşturacağız. Çiftçimizin borçlarının üzerindeki faizi sileceğiz. Borcun köpüğünü alacağız. Anaparayı da 2 yıl ödemesiz taksitlere böleceğiz.

“‘ALTI PARTİ ANLAŞABİLECEK Mİ’ NE DEMEK? BİZ ANLAŞTIK”

Tam 2300 maddelik ortak bir politika metni hazırladık. Kurulacak hükümetin 20 tane bakanının ev ödevi hazır. Daha önce yapılmadı böyle bir şey. ‘Acaba altı parti anlaşabilecek mi?’ diye soruyorlar. Ben de diyorum ki, ‘Anlaşabilecek mi’ ne demek? Biz anlaştık.

“ALTI PARTİNİN BİRLİKTELİĞİ SEÇİME KADAR BİR İTTİFAKTAN İBARET DEĞİL”

Bu altı partinin bir araya gelmesi sadece seçime kadar olan bir ittifaktan ibaret değil. Normalde biliyorsunuz, ittifak seçim ittifakıdır hukuken baktığınızda. Yani seçime kadar bir birliktelik. Halbuki bizimki seçimden sonra 5 yıl boyunca ülkeyi beraber yönetmenin birlikteliği. Gençler ‘Birleşe birleşe kazanacağız’ diyor ya. Aynı zamanda bu ülkeyi birleşe birleşe yöneteceğiz. Beraber olacağız ve bu ülkeyi hak ettiği en yüksek standartlara hep beraber ulaştıracağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir