Antalya’da meyyit bulunan adamın raporu çıktı: Başı ezilerek öldürüldü

Geçen yıl 12 Aralık’ta Antalya’nın Kepez ilçesi Aktoprak Mahallesi’ndeki ormanda gezintiye çıkan çocuklar, yol kenarında hareketsiz yatan birini görünce polise haber verdi.

İhbarla gelen gruplar, 30-35 yaşlarında bir erkeğin cesedi ile karşılaştı.

Kimliği belirlendi

Cesedin üzerinden kimlik çıkmadı.

İlk incelemede başına taşla vurulan kişinin, 3 çocuk babası İbrahim Deniz olduğu belirlendi.

Polisin olay ile ilgili gözaltına aldığı Nurmehmet Halifeoğlu, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Öldürmeden okey oynadı

Hazırlanan iddianamede Nurmehmet Halifeoğlu ağırlaştırılmış ömür uzunluğu mahpusu istendi.

İddianamede; cinayetten evvel ikilinin birlikte Döşemealtı ilçesine gittiği, yemek yedikleri ve sanığa ilişkin inşaatta okey oynadıkları belirtildi.

Antalya 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde geçen ay birinci kere hakim karşısına çıkan Halifeoğlu, cinayet ile ilgisi olmadığını argüman etti.

‘Kafaya sert cisimle vuruldu’

Mahkeme ayrıyeten İsimli Tıp 1. İhtisas Dairesi’nden İbrahim Deniz’in vefat nedeninin tespiti için rapor istedi.

Raporda, İbrahim Deniz’in vefat nedeninin ‘düşme sonucu başının taş ve kayalara çarpması ile mümkün olamayacağı, başa sert/künt bir cismin direkt vurulması ile oluşacak nitelikte olduğu oy birliğiyle mütalaa olunur’ denildi.

“Kurgudan öte gidemeyen beyanlar…”

Raporun akabinde DHA’ya konuşan İbrahim Deniz’in ailesinin avukatı Coşkun Demir, “Nurmehmet Halifeoğlu tarafından gerçekleştirildiği kuşkuya mahal kalmayacak biçimde tespit edilmiştir. Bu rapor vesilesiyle sanığın verdiği çelişkili savunmaların tümünün cürümden kurtulmaya yönelik, kurgudan öte gidemeyen beyanlar olduğu açıkça ortaya konulmuştur.

Borçları için katletti

Yine bu raporla bir arada en başından sav ettiğimiz üzere müvekkilden aldığı borçları ödememiş olan sanığın müvekkile vermiş olduğu senedi ya da senetleri müvekkilden zorla almak niyetinde olduğu ve bunun sonucunda cinayet fiilini gerçekleştirdiği de kanaatimizce her türlü kuşkudan uzak bir halde tespit edilmiştir.

‘Cinayeti müvekkilin başını ezecek halde işlemiş…’

Davaya bahis olayda sanık, müvekkilden aldığı borçları ödememek ismine cinayeti müvekkilin başını ezecek halde işlemiş, sonrasında müteveffanın telefon ve cüzdanını alarak olay yerini terk etmiştir.

Bununla da kalmayan sanık müvekkilin sıkıntı kullanmak suretiyle almış olduğu telefonuyla, güya kendisiyle mesajlaşıyormuş izlenimi oluşturmak ve kabahatten kurtulmak gayesiyle mesajlaşmıştır.

‘Planlı, tasarlanmış cinayet’

Bütün bu anlatımlarımız davaya mevzu cinayetin planlanıp, tasarlanıp, borç aldığı müteveffaya verdiği senetleri alabilmek gayesiyle işlendiğini kanıtlamaktadır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.