Az replik çok dolar

“Köpeğimi öldürdün”John Wick efsanesi bu replikle baladı başladı. Film tutunca 2017’de ikincisi, 2019’da da üçüncüsü çekildi. John Wick efsanesi 22 Mart’ta dördüncü filmle geri dönerken; beğenenler ve beğenmeyenler yine sosyal medyada çatıştı.

Dünya Gazetesi’nden Emre Ergül’ün haberine göre; filmle ilgili en ilginç anektod ise “sessizliği” ile nam salan John Wick karakterinin film boyunca sadece 380 kelime konuşması… Karaktere can veren Beyrut doğumlu 58 yaşındaki Kanadalı aktör Keanu Reeves’in serinin ilk üç filminden ne kadar para kazandığı bilinmiyor.

Bir iddiaya göre, Reeves ilk üç filme ortaktı. Dördüncü filmden 15 milyon dolar aldığı haber sitelerine yansıdığı düşünülürse; Reeves’in kelime başına 39 bin dolar (Yaklaşık 747 bin 500 Türk Lirası) kazandığı da dün Batı gazetelerine manşet oldu. Aslında filmde daha fazla diyalog varken, Kanadalı aktörün bazı konuşmaların olduğu sahneleri “Gereksiz” diye çıkarılması istediği de konuşuluyor.

Daha 4’üncü filmin boy göstermesinin üzerinden 10 gün bile geçmemişken, 5’inci filmin çekilmesi gündeme geldi. Reeves, “Oynarım ama tek şartım var” dedi, serinin tüm filmlerinde yönetmen koltuğuna oturan Chad Stahelski’nin buradan kalkmaması durumunda yeni filme razı olacağını söyledi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir