Bu 5 Web 3.0 Coin Manşetlerde: Yazın Büyük Yatırım Aldılar!

Kripto piyasası için 2022 yılı şimdiye hayal kırıklıklarıyla geçti. Bu doğrultuda, Web 3.0 coin projelerine yönelik yatırımlarda da azalma oldu. Bununla birlikte, çoğu proje emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor ve yatırım çekiyor. Kripto yaz döneminde 200 milyon dolarla en çok yatırım alan proje Limit Break oldu. Onu, 150 milyon dolarla Aptos Labs izledi.  

En fazla fon alan Web 3.0 coin projesi Limit Break

Limit Break, Web3 bileşenlerini ‘oynaması ücretsiz’ oyun ekosistemine getirmeyi planlıyor. Oynaması ücretsiz oyunlar, oyuncuların oynamak için önceden herhangi bir ücret ödemesini gerektirmiyor. Geliştiricilerin, reklamları kullanarak veya ek oyun özellikleri satarak bu tür oyunlardan para kazanması mümkün.

Firmanın oynaması ücretsiz oyun ekosistemleri hakkındaki görüşü, “sahip olunması ücretsiz” olarak adlandırılan şey. Bu, kullanıcıların herhangi bir ücret ödemesini gerektirmeyen, Non Fungible Token’ler (NFT) üretebilecekleri bir ekosistem. Genesis NFT’leri, diğer NFT’lerin airdroplar veya başka araçlar kullanılarak oluşturulması mümkün. Ayrıca, bu yöntemlerin hiçbiri, bağış toplamayı desteklemek için kullanılan taktikleri içermiyor.

Limit Break için son finansman turları, kripto para birimi endüstrisinde bir ayı piyasasının ortasında geldi. Ayrıca Blockchain tabanlı mobil oyun ekosistemlerine artan ilgiyi de gösteriyorlar. Bu yılın içinde NFT’ler ve Blockchain oyun sektörü, risk sermayedarlarının favorisi oldu. Bu platformlar, altyapıdan sonra ikinci en yüksek fon olan yaklaşık 500 milyon dolarlık fon üretti.

İkinci sırada 150 milyon dolar ile Aptos Labs var

Katman-1 Blockchain Aptos Labs, Facebook’un ana şirketi Meta Platforms’un eski çalışanlarından oluşan bir ekibe sahip. Web 3.0 coin, FTX Ventures ve Jump Crypto tarafından yönetilen A Serisi fonlama turunda 150 milyon dolar topladı.

Meta’nın kripto kolu Diem, yoğun düzenleyici incelemeler nedeniyle Ocak ayında stablecoin projesini resmen kapattı. Şubat ayında Aptos Labs, Diem Blockchain’ini hayata döndürme planlarını duyurdu. Ayrıca Aptos Labs, teknolojisini ve programlama dilini Move’u kullanmak için bu yıl 350 milyon dolar topladı.

Web 3.0 coin projesi Magic Eden 130 milyon dolar fon aldı

Magic Eden, Solana’nın önde gelen NFT piyasası. Proje, 21 Haziran’da Electric Capital ve Greylock’un ortak liderliğindeki B Serisi finansman turunda 130 milyon dolar topladı. Magic Eden, bir basın açıklamasında, fonları birincil ve ikincil pazarlarını genişletmek ve “multi-chain fırsatları” keşfetmek için kullanmayı planladığını söyledi.

Magic Eden CEO’su Jack Lu, “NFT’lerin insanları Blockchain’e getirmenin en iyi yolu olduğunu biliyoruz,” dedi. Proje, ekosistem hacminin %90’ından fazlasını yöneten ve son aylarda hız kazanan Solana NFT topluluğunun şu anki kralı.

Gnosis Safe ise 100 milyon dolar fon almayı başardı

Dijital varlık yönetimi platformu Gnosis Safe, 1kx, Coinbase Ventures, Tiger Global, Lightspeed ve Digital Currency Group dahil olmak üzere yatırımcılardan 100 milyon dolar topladı. Gnosis Safe, Ethereum altyapı oluşturucusu Gnosis’ten ayrılmak için yapılan bir topluluk oylamasının ardından kendini Safe olarak yeniden adlandırdı.

Safe’in amacı, bireyse ve kurumsal yatırımcılara dijital varlıkların, verilerin ve kimliklerin yönetimini sağlayan platformu aracılığıyla Web3 uygulamalarının saklanmasını sağlamak. Birden çok özel anahtar kullanarak kurtarma mekanizmaları ve kimlik doğrulamaları sağlamak için akıllı sözleşmeler kullanıyor. Bu, Web3’ün benimsenmesini engelleyebilecek bir özel anahtarın kaybolması durumunda varlıkların tamamen kaybolması riskini ele alıyor.

Son Web 3.0 coin projesi Unstoppable Domains, 65 milyon dolar fon topladı

Web3 coin projelerinin kimlik hizmeti sağlayıcısı Unstoppable Domains, Pantera Capital^den 65 milyon dolarlık fon aldı. Ayrıca katılanlar arasında Polygon, CoinDCX ve CoinGecko vardı. Fon, firmaya 1 milyar dolar veya daha fazla değerleme ile ‘tek boynuzlu at’ statüsü veriyor.

Unstoppable Domains, kullanıcılara 150 farklı Web3 coin uygulamasına uygun bir dijital kimlik vermek için NFT biçiminde etki alanları sağlıyor. Bunun bir avantajı, uzun kripto cüzdan adreslerini değiştirerek onları daha kullanıcı dostu hale getirmek olacak. Kripto piyasasınadaki en güncel ve doğru haberler için Kriptokoin.com‘u takip etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.