Bu formül sayesinde WhatsApp’ta silinen iletileri okuyun! İşte silinen bildirileri okumanın yolu

WhatsApp, iletileşme için en yeterli bilinen uygulamalardan biridir. Uygulama, imajlı aramalardan canlı pozisyona kadar, kullanıcılara sıkıntısız bir tecrübe sunmak için çeşitli özelliklere sahiptir. Bunlardan biri de mükemmel bir özellik olan iletileri silme yeteneğidir. Bir bildirisi kazara rastgele bir bireye iletirseniz yahut yazım kusuru olan bir bildiri gönderirseniz, çabucak silebilirsiniz.

WHATSAPP’TA SİLİNEN İLETİLERİ OKUMAK

Ancak, WhatsApp bir bildirisi silmek için sadece bir saatlik bir pencere verir ve bundan sonra bu seçenek kullanıcılar tarafından kullanılamaz. Bu düzgün olsa da, sorun, bir bildirisi sildiğinizde uygulamanın da bildirmesidir. Bu, alıcının bildirinin ne olabileceği konusunda daha meraklı olmasını sağlar. Uygulama, sohbete özel bir “mesaj silindi” kutusu eklemediği için Instagram birebir özelliği daha güzel bir halde uyguladı.

Silinen bir WhatsApp bildirisini okumak istiyorsanız, bunu yapmanın bir yolu var. Lakin, özelliğin emelini bozar. Hala devam etmek istiyorsanız, bunun için üçüncü taraf bir uygulama indirmeniz gerekeceğini unutmayın.

Google Play Store’da deneyebileceğiniz birkaç uygulama var. Yalnızca Android kullanıcılarına açık olan “Silinmiş İletileri Al” uygulamasını kurduk. Silinen WhatsApp bildirilerini ve medyayı okumanızı sağlar. Bir ileti silindiğinde, uygulama kullanıcılara bir bildirim gönderir. Böylelikle, uygulamaya atlayabilir ve akabinde denetim edebilirsiniz. Bu uygulamayla ilgili tek can sıkıcı kısım reklamlar. Çok müdahaleci değiller, bu güzel bir şey. Ancak tekrar de birtakım yerlerde onları göreceksiniz. Bu uygulama aracılığıyla silinen WhatsApp iletilerini nasıl okuyabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

MOBİL AYGITLARDA SİLİNEN WHATSAPP BİLDİRİLERİ NASIL OKUNUR?

Adım 1: Google Play Store’dan “Silinmiş İletileri Al” uygulamasını yükleyin.

Adım 2: Artık uygulamaya birtakım müsaadeler vermeniz istenecek. Bir kere bittiğinde, hepiniz hazırsınız.

Uygulamanın art planda çalışması için müsaadeniz gerekir. Elbette, bunu telefonunuzun Ayarlar > Uygulamalar ve Bildirimler’den istediğiniz vakit değiştirebilirsiniz. Bunun dışında uygulama ayrıyeten Bildirim ve Depolama için müsaade isteyecektir.

GİZLİLİK VE BİLGİ TOPLAMA NE OLACAK?

Herhangi bir uygulamaya bildirim erişimi verdiğinizde, uygulamanın kişi isimleri ve aldığınız metin bildirileri üzere şahsî bilgilerinizi okuyabileceği manasına geldiğini unutmamak kıymetlidir. Bu nedenle, rastgele bir üçüncü taraf uygulamasına “Bildirimler” erişimi vermeden evvel bunu aklınızda bulundurun.

Bunu söyledikten sonra, uygulamanın saklılık siyaseti, şahsî bilgi toplamadığını belirtir. Lakin, bir kusur olması durumunda, hizmet büyük ölçüde telefonunuzun IP adresi, aygıt ismi ve işletim sistemi sürümü üzere bilgileri toplayacaktır.

BU UYGULAMA NE VAKİT ÇALIŞMAYACAK?

Bu uygulama için “Bildirimler” erişimini devre dışı bırakırsanız, silinen iletileri size gösteremez. Bunun üzere uygulamalar, iletileri aldığınız anda bildirim panelinden anında çeker. Yani, WhatsApp’ı açtığınızda ileti silinse bile, kelam konusu uygulamada denetim edebileceksiniz. Ek olarak, akıllı telefonunuzu kapatırsanız bu uygulama silinen iletileri kurtaramaz. WhatsApp uygulaması için “Bildirimleri” devre dışı bırakanlar bu uygulamayı kullanamazlar.

*Not: Bu üçüncü taraf uygulamasının WhatsApp’tan bildirilerinizi okuyamadığını unutmayın. Bunları sadece telefonunuzun bildirim panelinden alabilir. Bu nedenle uygulama, rastgele bir sohbete gönderdiğiniz iletileri göremez.Canlı tv

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.