‘Bunların kaşıntıları var’ dedi, polisi dövdürmek için adam çağırdı

Durdurulan araç, şoför ve yolcu üzerinde sorgulama yapan polis takımları aracın muayenesiz ve sigortasız, şoför Tayfur İ.’nin (22) ise ehliyetsiz olduğunu tespit etti. GBT sorgulamalarında ise şoför Tayfur İ. ile yanında bulunan kardeşi Sezer İ.’nin (18) da aranması olduğunu belirledi. Bunun üzerine polis trafik polisleri aracı otoparka çektirmek için cazip çağırdı. Aracının otoparka çekileceğini duyan ehliyetsiz şoför Tayfur İ. polis takımlarına sert ve agresif tutumlarıyla zorluk çıkarttı. Polis memurlarına olmadık kelamlar söyleyen ehliyetsiz şoför Tayfur İ. telefonla ablası olduğunu sav ettiği birini arayarak polis memurlarının adam kestiğini, kaşıntıları olduğunu belirterek adam çağırdı. “Basın gelin buraya” diyen şoför, “Alo Fatih Mahallesinin girişine bir gelsene burada adam kesiyorlar ya 10 kişi birden üzerimize çullanıyorlar, bir bas gel Aksaray’ı topla gel bunların kaşıntıları var” dedi.

“KAFAMA SIKIN, BU ARABAYI VERMEM”

Telefonla konuşurken reaksiyonlarına de devam eden şoför, “Benim başıma da sıksanız canımı da alsanız alamazsınız o arabayı yakarım yeniden de vermem. Arabayı vermem ben. Kur’an’a yemin ettim. Benim bu otomobilim daima polisler tarafından bu türlü oldu. Ben vermem, ben meczubum. Benim burada başıma sıksınlar, benim canımı alsınlar, ben bu arabayı vermem. Dört yıldır bu otomobile emek harcadım emek. Ben korkmam, Allah’tan öteki kimseden korkmam. Dünyaya tek tabanca geldim kimseye de kendimi yedirmem. Benim başıma sıkın tekrar vermem benim dört yıldır emeğim var” diyerek güç anlar yaşattı.

“DEVLET MEMURUYUM BANA DOKUNMAYIN”

Devlet memuru olduğunu belirterek polis ve bekçilerin kendisine dokunmamasını isteyen şoför Tayfur İ., “Devletin memurunu çekemezsiniz, ben de devlet memuruyum, benim de haklarım var. Otomobilimi bağlamayın ehliyetli biri geliyor cezamı yazın otomobilimi almaya geliyorlar. Ehliyetli biri geliyor. Beni bırakın ben de memurum, bana dokunmayın. Ben sakinim, dokunmayın. Gücünüz bana mı yetecek” diyerek alkış tuttu. Polislerin sabrını sonuna kadar adeta sınayan şoför, karşıt kelepçe takılarak polis aracına bindirildi. Şahsın yapılan kimlik denetiminde Sevgi Meskenlerinden çıktıktan sonra kısa mühlet memurluk yaptığı ve pandemi devrinde uzaklaştırma aldığı öğrenildi. Muayenesiz ve sigortasız araç bağlanarak alımlı ile otoparka gecikilirken, şoföre ehliyetsiz araç kullanmaktan 3 bin 674 TL, aracının muayenesinin olmamasından 427 TL, sigortasız araç kullanmaktan 196 TL olmak üzere toplamda 4 bin 297 TL trafik cezası kesildi. 2 kardeş tabirleri alınmak üzere polis merkezi amirliğine götürüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.