Bursa’da 1 dakika hırsızlık: Gerimizi dönmeye gelmiyor

Antalya’nın Muratpaşa ilçesine bağlı Üçgen Mahallesi’nde işletme sahibini isyan ettiren bir hırsızlık olayı yaşandı.

Butik bir mağazaya giren 2 bayan, askıda bulunan eserleri incelemeye başladı.

Dükkan sahibini gittiğini görünce harekete geçtiler

Dükkanı soyma konusunda kararlı olan bayanlar, işyeri sahibinin mağazasını karşısındaki diğer bir dükkana gitmesini fırsat bilerek harekete geçtiler.

Kadınlardan biri gözetleme ve perdeleme yaparken başkası de eline aldığı 6 kot şortu pazar çantasına doldurdu.

1 dakikda 2 bin TL pahasında 6 berbat çaldılar

Yaklaşık 1 dakika içerisinde 2 bin TL bedelinde 6 makus çalan bayanlar, hiçbir şey olmamış üzere süratli adımlarla olay yerinden uzaklaştı.

İHA’nın haberine nazaran; bir mühlet sonra dükkanına geri gelen Hatice Düşüngülü, 6 kot şortunun yerinde olmadığını görünce şaşkına döndü.

“Diğer arkadaşlarımızda da bu cins durumlar oldu”

Hırsızların yakalanması için şikayette bulunan Düşüngülü, “Burada bir kaçtır bu tıp olaylar oluyor. Benim konuğum vardı, karşıya geçtim geri döndüm. Baktım 2 tane bayan askıdan şortlarımı toplamışlar.

Pazar çantasına doldurup götürüyorlar. Bayanlardan bir tanesi de gözetliyor. Daha öncesinde de öbür arkadaşlarımızda da bu tıp durumlar oldu.” dedi.


“Arkamızı dönmeye gelmiyor”

Hırsızlık olaylarının arttığına dikkat çeken Hatice Düşüngülü, “Yapan bireyler de gereksinim sahibi olmadığı görülüyor. Gereğini yapsınlar, bunlar bize ziyan veriyor. Benim 2 bin TL ziyanım var. Ben günde o kadar kazanamıyorum.

Zati esnaf sıkıntı durumda. Şarampol Caddesi’nde gözümüzün önünde bu olaylar yaşanıyor. Müşteri üzere durup çantasına doldurup gidiyor. Gerimizi dönmeye gelmiyor. Kamera manzaralarında de net olarak görünüyor.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.