Çin’de düşen uçak için kan donduran rapor

Çin’de mart ayında düşen uçak hakkında çarpıcı bir tez ortaya atıldı. ABD tarafından hazırlanan raporda uçağın kasıtlı olarak düşürülmüş olabileceği öne sürüldü.

ABD’li yetkililer tarafından yapılan bir ön değerlendirmeye dayandırılan raporlara nazaran, müfettişler şimdiye kadar uçakta rastgele bir mekanik yahut teknik arıza bulamadıklarını aktardı.

“KASITLI OLARAK DALIŞA GEÇTİ”

NTV’de yer alan bir habere nazaran, ABD medyası, uçuş datalarının mart ayında düşen China Eastern Airlines uçağının kasıtlı olarak burundan dalışa geçtiğini gösterdiğini belirtti.

Kunming-Guangcou seferini yapan China Eastern Hava Yollarına ilişkin “5735” sefer sayılı uçak, 21 Mart’ta öğlen saatlerinde Guangşi Cuang Özerk Bölgesi’nin Vocou kentinin Tıng ilçesi kırsalındaki ormanlık alana düşmüştü.

“SÖYLENENİ YAPTI”

Çin Sivil Havacılık Yönetiminden yapılan açıklamada, uçakta 123’ü yolcu, 9’u mürettebat 132 kişinin bulunduğu ve tamamının hayatını kaybettiği bildirilmişti.

Wall Street Journal, ABD yetkililerinin kazanın nedenine ait ön değerlendirmesini bilen bir bireye atıfta bulunarak, “Uçak, kokpitteki biri tarafından söyleneni yaptı” tabirlerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.