Elektrikli Renault ZOE yenilendi: İşte fiyatı ve özellikleri

Elektrikli araba pazarına olan ilgi artmaya devam ederken, Renault bilhassa Zoe modeliyle Avrupa’da büyük başarılara ulaştı.

Avrupa’nın en çok tercih edilen elektrikli arabalarından biri olan Renault Zoe, yenilenen yüzüyle 2020’de ülkemize gelmişti.

Elektrikli ZOE, 2022 model yılında ufak bir güncellemeden geçirildi. Dizaynına dokunulmayan modelin donanım seçenekleri tekrar yapılandırıldı.

Artık ZOE’de Equlibre, Evolution ve Iconic olmak üzere üç farklı donanım düzeyi bulunuyor. Ayrıyeten yeni ‘Gölge Grisi’ gövde rengi ve yeni jant dizaynları da gelen yenilikler ortasında.

Yenilenen ZOE neler sunuyor

Yenilenen 2022 Renault ZOE’nin giriş düzeyindeki standart donanımları ortasında 10 inç TFT dijital gösterge paneli, 7 inç multimedya ekranı, manuel klima, kart anahtar, 15 inç çelik jantlar, manuel art camlar, sürat sabitleme, 22 kW AC şarj kablosu ve dört adet hoparlör bulunuyor. Güvenlik teknolojilerinde ise bir tek gelişmiş acil durum fren sistemi listeleniyor.

En üst düzeyde ise elektrikli katlanabilir yan aynalar, otomatik uzun far sistemi, kör nokta uyarısı, elektrikli camlar, art USB girişi, geri görüş kamerası, ön-arka park sensörleri, eller hür park etme, kablosuz akıllı telefon şarj ünitesi ve karartılmış arka camlar üzere donanımlar da yer alıyor.

Yeni Zoe teknik detaylar

Equlibre ve Evolution donanım düzeylerinde elektrik motoru 110 PS güç üretirken Iconic’te 135 PS güç sunuyor.

Tüm versiyonlarda 52 kWsa batarya paketi karşımıza çıkıyor. Kelam konusu batarya ile giriş düzeyinde 395 km, daha güçlü versiyonda ise 386 km sürüş menzili var.

Yeni Renault ZOE, yenilenen özellikleriyle 27 bin 700 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.