Ergin Ataman: Bu kadro Avrupa basketbol tarihine geçti

Turkish Airlines EuroLeague Final Four’da Anadolu Efes, final müsabakasında Real Madrid’i 58-57 mağlup ederek üst üste 2’nci kere Euroleague şampiyonu oldu.

Belgrad’dan kalkan Corendon Airlines uçağı ile İstanbul Havalimanı’na gelen Anadolu Efes kafilesine bandolu karşılama merasimi düzenlendi.

Çok memnun olduklarını kaydeden Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, “Türk halkının kalbinin bizimle attığını biliyoruz. Dün akşamdan beri ekip olarak büyük bir memnunluk yaşıyoruz. Çok büyük bir iş başardık. Avrupa basketbol tarihine geçti bu kadro. Oyuncularımla gurur duyuyorum. İnşallah Türkiye’de bu tip muvaffakiyetler daha da artarak devam eder. Ben kendi adıma bir Türk spor adamı olarak Türkiye’yi bu biçimde temsil ettiğimi için tüm spor adamları ismine, tüm antrenörler ismine memnunum. İnşallah çok daha büyük muvaffakiyetler Türkiye’ye gelir. Dün akşamdan bu yana inanılmaz iletiler geliyor, sevgi var Türkiye’nin her yerinde bu maç izlendi. Üst üste 2’nci Euroleague şampiyonluğu coşku ile karşılandı. Herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bu devam edecek” diye konuştu.

SARP ATAMAN: 5 TANE KUPA İLE BİTİRECEĞİZ

Ergin Ataman’ın oğlu Sarp Ataman yaptığı açıklamada, “Bu sene daha alacağımız kupalar var. Türkiye ligi, Türkiye ve Avrupa şampiyonası bir de daha sonra Cumhurbaşkanlığı Kupası, bu dönem tam 5 tane kupa ile bitireceğiz. Babama güveniyorum. Hem Efes’e hem de Türk ulusal grubuna güveniyorum. Yapabileceğimiz her şeyi ve Türk milletinin gücünü biliyorum ve bu inancımın altına imzamı atıyorum” dedi.

DOĞUŞ BALBAY: KUPAYI ÜLKEMİZE GETİRDİK ÇOK MEMNUNUZ

Anadolu Efes oyuncusu Doğuş Balbay ise “Birçok meydanda bizleri desteklediniz, biz de bu kupayı ülkemize getirdik çok memnunuz. Teşekkür ediyoruz dayanaklarınız için” halinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.