Fuat Oktay ve Bakan Kirişçi rafting yaptı

Yozgat’ın Çekerek ilçesinde düzenlenen Milletlerarası Rafting Türkiye Grand Prix’si açılışında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, yapay rafting parkurunda rafting yaptı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Türkiye Rafting Federasyonu mesken sahipliğinde 16-20 Temmuz tarihlerinde Yozgat’ın Çekerek ilçesinde birinci defa düzenlenecek olan Memleketler arası Rafting Türkiye Grand Prix´si (Uluslararası Kulüpler Kupası) açılışını gerçekleştirdi.

Organizasyon, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Türkiye Rafting Federasyonu ve Çekerek Belediyesi işbirliğinde ilçede oluşturulan yapay rafting parkurunda düzenlenecek turnuvada İtalya’dan 2, Kazakistan’dan 3, Gürcistan’dan 2, Ermenistan’dan 1 ve Türkiye’den 30 ekip olmak üzere 350’ye yakın atlet başarılı olabilmek için ter dökecek.

Sporcuların yanı sıra antrenör, hakem ve teknik grupların de katılacağı şampiyonanın bölgeye sportif, kültürel ve ekonomik manada değerli bir paha katması hedefleniyor.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, açılışını yaptıkları parkurda rafting yaparak Türkiye Rafting Federasyonu Lideri Fikret Yardımcı’dan parkur hakkında bilgi aldı.

Parkurun harika olduğunu vurgulayan Oktay yaptığı açıklamada, “Şu anda ‘Dünyada 2. Mükemmeliyet Merkezi Sertifikası’nın verildiği yer. Rafting yapan atletlerimiz da bunun farkındalar. Biz de Sayın Bakanımızla yalnızca denemeye çalışacağız. Ben tüm atletlerimize buradan iyi olsun diyorum, muvaffakiyetler diliyorum. Aslında yarın da yeniden Gençlik ve Spor Bakanımızla sizleri izlemeye geleceğiz. Yarın rafting için daha geniş bir vakit ayıracağız, sizlerle birlikte olacağız. Tekrar güzel olsun, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.