İBB ve Üsküdar zabıtası birbirine girdi

Üsküdar Salacak kıyısında Atatürk Anıtı’nda onarmak için İBB Miras takımının alanda yapacağı çalışmaya Üsküdar Belediyesi zabıtası mani oldu. İBB zabıtası ve Üsküdar zabıtası ortasında arbede yaşandı.

Üsküdar Salacak kıyısındaki merasim alanı olarak kullanılan Atatürk Anıtı’nın bulunduğu otoparkta İBB zabıtası ile Üsküdar Belediye zabıtası karşı karşıya geldi.

Alandaki Atatürk Anıtı’nın onarılması ve anıtı açığa çıkaracak biçimde temizlenmesi için İBB Miras grubu tarafından çalışma yapmak üzere hazırlıklara başlandı.

İBB ZABITASI ALANI BOŞALTTI, ÜSKÜDAR ZABITASI MÜDAHALE ETTİ

İBB yetkisindeki alanda gerçekleştirilecek çalışma için sabah erken saatlerde İBB zabıtası gelerek alanı boşalttı.

Üsküdar Belediyesi zabıtası da bunun üzerine alanın otopark emeli dışında kullanılarak inşaat yapılacağı teziyle çalışmaya müdahale etti.

İşçiler ve araçlar darp edildi. İBB zabıtası ve Üsküdar Belediye zabıtası ortasında arbede yaşandı. Polis olay yerinde güvenlik tedbiri aldı.

“İBB MİRAS ANITI TEKRAR KENTE KAZANDIRACAK”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yetenekli Polat, toplumsal medyadan yaptığı açıklamada, “1971’de Üsküdar’da Atatürk Anıtı Yaptırma Derneği’nin öncülüğünde halkın para toplayarak yaptırdığı Atatürk Anıtı yıllardır otopark ile kuşatılmıştı, anıtın varlığı bile unutulmuştu. İBB Miras Üsküdar’ın Atatürk Anıtı ve etrafının bakımını yaparak tekrar kente kazandıracak.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.