İbrahim Erkal’ın mevt yıl dönümünde eşi Filiz Erkal’dan duygusal paylaşım

Filiz Erkal, geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden eşi İbrahim Erkal’ın vefatının beşinci yılında duygusal bir paylaşım yaptı. Instagram hesabından eşinin fotoğrafını paylaşan Erkal, “Sensiz geçen anlamsız beş yıl… Yerin cennet olsun canım sevgilim” dedi.

Buğulu sesi, aşkı anlatan duygusal müzikleriyle hafızalara kazındı. 11 Mayıs 2017 yılında geçirdiği beyin kanaması sonucu ortamızdan ayrılan ünlü müzikçi İbrahim Erkal’ın bugün beşinci vefat yıl dönümü.

52 yaşında ortamızdan ayrılan müzikçinin vefat yıl dönümünde eşi Filiz Erkal, kalpleri sızlatan bir paylaşım yaptı.

İbrahim Erkal’ın fotoğrafını Instagram hesabından paylaşan Filiz Erkal, “Sensiz geçen anlamsız beş yıl… Yalnızca özlem… Yerin cennet olsun, parıltılarda uyu canım sevgilim” notunu yazdı.

Filiz Erkal geçen yıllarda katıldığı bir programda şunları söylemişti:

* 21 yaşında evlendim. Eşimi kaybettiğimde de 14 yıllık evliydik. O acıyla yaşamaya alışıyorsun. Hasretimiz çok büyük. Lakin güçlü durmak zorundayım. Acımı yaşasam da dışarıya pek yansıtmıyorum. 3 evladım var. Onlar için dik durmam gerek. Şayet kendimi salarsam eşimin bana kızacağını düşünüyorum.

* Bana daima bir yere gitmiş de gelecekmiş üzere geliyor. Hâlâ o his içerisindeyim. Biraz da bebeğimin olması beni oyaladı. Allah güya kızım Elif Su’yu bana bir teselli, bir uğraş üzere gönderdi. Eşim komaya girdiğinde bebeğim 12 günlüktü, vefat ettiğinde de 43 günlüktü.

* O gece evdeydim. Sabah bebeğin denetimi için hastaneye gittik. Eşimin yüksek tansiyon sorunu vardı. Konuklarımız vardı. 21.00 üzere meskenden çıktı. Olağanda eşime hayatta ‘Gitme, arkadaşlar gelecek’ demezdim ancak nedense o gün ‘Gitme’ dedim. Yok dedi, masraf gelirim. Aslında 00.00’da siteye giriş yapmış fakat bana haber 02.30’da geldi. O da komşum kızını hastaneye götürmese sabaha kadar hiç bulunamayacaktı. Vale getirmiş, sonra çıkmış. Beni güvenlik aradı. O denli öğrendim.

* Eşim 2–3 ay evvel ‘Beni ölürsem beni buraya gömün. Benim çoluk çocuğum burada…’ demişti. Karacaahmet Mezarlığı’nı çok seviyordu. Bir yıl evvel gezmiştik mezarlığı… Beşerler niçin Erzurum yerine burası diyor lakin onun vasiyeti böyleydi.

* İbrahim çok malı mülkü olan bir adam değildi. İnsan biriktirdi. Meskenlerimiz var fakat ben kirada oturuyorum. Dostlarımızın çok büyük takviyesi oluyor. Çocuklarımın okuluna hiç ödeme yapmıyorum. Çok şükür gereksinimim yok lakin eş dost bize çok sahip çıkıyor. Erzurumlular bilhassa bizim her şeyimizle ilgileniyor.

* Sanat dünyasından çok arayan soran olmadı. Birinci sene anma programı hazırladık. Davet ettiğim halde kimse gelmedi. İbrahim’in de çok sevdiği dostlarını aradım. Gelmediler. İkinci yıl da ben kimseyi çağırmadım. Çağırsam da gelmiyorlar çünkü… İşleri olup da gelmeyen olabilir lakin birebir telefon açtığımda ‘Geleceğim’ deyip gelmemeleri garip. Lakin önemsedim mi, hayır. Zira onu seven bir halk var. Eşim halkın sanatkarıydı ve halk onu çok seviyor. Bu çok daha değerli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.