İran Genelkurmay Lideri: Her vakit tetikteyiz

İran Genelkurmay Lideri Tümgeneral Muhammed Bakıri, İran’ın yer altında bulunan “gizli” İHA ve SİHA üslerinden birini ziyaret ederek açıklamalarda bulundu.

Tümgeneral Muhammed Bakıri, İran ordusunu tüm kollarında farklı boyutlarda değerli değişimlerin ve gelişimlerin gerçekleştiğine değinerek üst seviye ordu yetkililerini kutladı.

Bakıri, “Biz asla tehditleri küçük saymayız. Düşmanın uyuduğunu varsaymayız. Gözlerimiz açık ve her daim tetikteyiz” dedi.

‘TÜM TEÇHİZAT ÜLKEMİZDE ÜRETİLİYOR’

Muhammed Bakıri, ülkesinin S/İHA alanındaki çalışmalarına değinerek, “Söz konusu gelişimlerin yanı sıra Savunma endüstrimiz de süratli bir formda gelişiyor ve yardımcı oluyor. Bir tek SİHA’yla hudutlu kalmadan SİHA ve öbür silahların üretimi için gerekli tüm teçhizat ülkemizde üretilmektedir” diye konuştu.

Bakıri, “Olası savaş sahnesini zekice savaşarak, dakik ve tarafsız bir halde inceleyip kimi değişimlere gerek duyduğumuz takdirde cesurca probleme dair adım atmamız gerekiyor. Uğraş gösterip böylesi değişimleri düşmana karşı önleyici gücümüzü artırmak için kullanalım. SİHA alanındaki değerli gelişimler bu doğrultuda kıymetli bir rol oynayabilir” dedi.

Fotoğraf: Tasnim

‘İHA TEKNOLOJİSİNİN KIYMETİ GÜN GEÇTİKÇE ARTIYOR’

Muhammed Bakıri, S/İHA’ların savaş ve çatışmalardaki aktifliğine değinerek, “Kafkasya, Ukrayna ve öbür yerlerde son yıllarda yaşanan savaşlar yahut ondan öncesinde Suriye ve Irak’ta teröristlere karşı savaşlardaki tecrübeler, İHA’nın pozisyonunun özel bir pozisyon olduğu ve kelam konusu teknolojinin gün geçtikçe geliştiğini gösteriyor” diye konuştu.

Bakıri, “İran ordusu gelecekteki savaşlardaki gereklilikleri dakik bir biçimde değerlendirip yeni usuller ve teçhizatı kullanarak günümüzün ve geleceğimizin değişime uğrayan alanına adım attı” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.