İranlı sanatkarların yapıtlarından oluşan “Art Expo Tebriz” standı İstanbul’da açıldı

Art Expo Tebriz Temsilcisi Amir Mortezavi, İranlı sanatkarların yapıtlarını Türkiye’deki sanatseverlerin beğenisine sunmaktan memnunluk duyduğunu söyledi.

Mortezavi, daha evvel İran’da stantlar yaptıklarını ve yurt dışına açılmak istediklerini belirterek, “İstanbul’un her sokağında sanatın izlerine rastlamak mümkün. Burada Türk sanatseverlerin yapıtlara ilgi göstereceğini düşünüyorum. Arka Parisa Gallery bizi davet etti. Burada stant açmaktan da memnunluk duyuyorum” sözlerini kullandı.

Art Parisa Gallery Yöneticisi Ahad Saadi ise bilhassa İranlı sanatkarların yapıtlarını İstanbullu sanatseverlere sunmak ismine bu türlü bir yeri hayata geçirdiklerini lisana getirdi.

Saadi, stantta bilhassa genç sanatkarlara öncelik verdiklerini söz ederek, “Genç ve potansiyeli olan sanatkarları sanatseverlerle tanıştıralım istiyoruz. Emelimiz hem onlara ümit vermek hem de yenilikçi olmak” halinde konuştu.

Sergide 22 tablo 6 heykel olmak üzere 28 eser bulunduğunu belirten Saadi, sanat ve sanatçı idaresi ismine sanata dayanak veren kurumlardan takviye talep ettiğini de kelamlarına ekledi.

Sergi, 21 Eylül’e kadar ziyaret edilebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.