İsveç’te terör örgütü PKK’ya takviye gösterisi düzenlendi

İsveç ile Türkiye ortasında imzalanan mutabakat metni üzerinden yalnızca 4 gün geçmişti ki terör örgütü PKK sempatizanları, İsveç’in Göteborg kentindeki Järntorget meydanında toplandı. Örgüte ilişkin kelamda bayrak ve flamaların kullanıldığı aksiyonda, Türkiye tersi sloganlar atıldı.

İsveç, terör örgütü PKK ile faal gayret ve örgüte ilişkin propagandalara karşı tedbir alma kelamı vermişti, lakin terör örgütü PKK sempatizanlarının aksiyon yaptığı alanda, İsveç polisi yer almadı. Oda TV’de yer alan habere nazaran polis, teröre takviye aksiyonuna müdahale etmedi.

Eylemi yapan küme, daha sonra dağıldı.

TERÖRE YARDIM YAPAN WEB SİTESİ KAPATILMADI

İsveç’te internet üzerinden terör örgütü PKK ve Suriye uzantısı YPG ile alakalı kelamda bayrak, sembol, flama, tişört vb. eşyaların satışı ile eser başına 18 Euro gelir elde eden örgüt finansmanı yapı, faaliyetine devam ediyor.

Satışlardan elde ettiği gelirleri terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı YPG’ye bağışlayan internet sitesi, İsveç’in mutabakat metninde, “Terör örgütü PKK’nın finans kaynaklarıyla mücadele” maddesine imza attığı halde kapatılmadı.

Terör örgütü PKK sempatizanı ve bu finans kaynağını yürüttüğünü sav eden toplumsal medya hesapları, örgüte ilişkin kelamda sembolleri içeren eserlerden birçok satış yapıldığını tabir etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.