İzmir’de bisiklet yarışı heyecanı! Farkındalık projesi

Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen ve büyük bir ilgi gören Turkcell Granfondo yol bisiklet yarışı serisi bu yıl İzmir’de büyük heyecanla noktalanıyor. Bisiklet sporuna duyulan ilginin artırılmasını ve sağlıklı bir hayat için daha hareketli bir yaşam tarzının desteklenmesini amaçlayan Turkcell Granfondo Serisi’nin İzmir ayağı 4 Eylül Pazar günü yapılacak.

Bu sene bisikletçiler “Sürdürülebilir Bir Dünya İçin Pedalla”yacak. Böylece yarışta spora teşvikin artması, çevresel sürdürülebilirlik, obezite ile mücadele, engelli bireylerin toplumda yer alması, atıkların geri dönüşümü gibi katkılar da göz önünde bulundurularak sürdürülebilirlik farkındalığına dikkat çekilecek.

Organizasyonda ayrıca bisikletin spor ve sağlık anlamındaki önemi, trafikte bisiklete olan saygınlığı artırma, çevreciYarış, bir ulaşım aracı olarak bisiklet kullanımını hayata geçirme gibi konulara dikkat çekilecek.

Kısa parkur 62 km, uzun parkur 111 km

İzmir’in marka değerine sporla katkıda bulunmayı hedefleyen yarışa katılabilecek 16-60 yaş arasındaki sporcular 111 km.’lik uzun ve 62 km.’lik kısa parkurda mücadele edecek. Turkcell İzmir Granfondo’da kısa parkurda ayrıca Tandem bisikletler ile görme engelli sürücüler de yarışacak.

Öte yandan etkinlik alanı ise 2-4 Eylül tarihleri arasında İzmir Cumhuriyet Meydanı’nda yarışmacıların ve bisikletseverlerin ziyaretine açık olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.