Kanalizasyondan Çıktı Panik Yarattı! Canlı Virüs, Ülkede ‘Ulusal Durum’ İlan Ettirdi

Özellikle pandemi sonrası İngiltere’de kent kanalizasyonlarından tertipli olarak örnek alınıyor ve virüs taraması yapılıyor. İngiltere Sıhhat Güvenliği Ajansı (UKHSA), bu hafta başı Londra’dan aldıkları kanalizasyon örneğinden canlı virüs çıktığını duyurdu. Yeni bir salgın tasası ile panikleyen İngiliz hükümeti ülkede ‘Ulusal Durum’ ilan etti.

KANALİZASYONDAN ÇIKTI İNGİLTERE’DE ULUSAL DURUM İLAN EDİLDİ

İngiltere Sıhhat Güvenliği Ajansı (UKHSA), tarafından yapılan açıklamada İngiltere’nin başşehri Londra’dan toplanan atık su örneklerinde çocuk felcine neden olan canlı virüs tespit edildi.

İngiltere Sıhhat Güvenliği Ajansı (UKHSA), kuzey ve doğu Londra’daki kanalizasyon örneklerinde bulunan çocuk felci virüsünün canlı olduğunu açıkladı. Canlı çocuk felci virüsünün yakın tarihte Londra’ya gelen birisi tarafından taşındığını belirten İngiltere Sıhhat Güvenliği Ajansı (UKHSA), İngiliz hükümetinin çocuk felci virüsünü Londra’ya getiren kişinin tespit edilmesi için çalışma başlatmasını istedi.

ÇOCUK FELCİ VİRÜSÜ İNGİLTERE’Yİ AYAĞA KALDIRDI

Londra’da tespit edilen canlı çocuk felci virüsü nedeniyle İngiliz hükümeti ülke genelinde kırmızı alarma geçildiğini duyurdu. Ayrıyeten İngiltere de acil soruşturma başlatıldı.

ANNE BABALARA ÇOCUKLARINIZA DİKKAT EDİN UYARISI YAPILDI

İngiltere Sıhhat Güvenliği Ajansı (UKHSA) ve İngiliz hükümeti yetkililer yaptıkları açıklamalarda canlı çocuk felci virüsü tespit edildiğini lakin riskin şimdilik düşük olduğu söylediler. Ayrıyeten ebeveynlere çocuklarının çocuk felci hastalığına karşı tam olarak aşılandığından emin olmaları ikazında bulunuldu.

DÜNYA SIHHAT ÖRGÜTÜ’NE BİLDİRİP “ULUSAL DURUM” İLAN ETTİLER

İngiliz sıhhat yetkilileri ve İngiltere Sıhhat Güvenliği Ajansı (UKHSA), Londra’da kent kanalizasyonunda canlı çocuk felci virüsünün tespit edildiğini Dünya Sıhhat Örgütü’ne (DSÖ) bildirdi. Canlı çocuk felci virüsü tespit edilmesi üzerine İngiltere’de “ulusal durum” ilan edildi. Kanalizasyonda canlı çocuk felci bulunan İngiltere’de şu ana kadar her hangi bir çocuk felci hadisesi tespit edilmediği de açıklandı. Aileler çocuk felcine karşı çocuklarının aşılarının tam olup olmadığının tespit edilmesi için hastanelere akın etti. Çocuk felci aşısı tam olan çocuklar çocuk felci riski taşımıyorlar.

Sizce de tarihe gömüldü sanılan çocuk felci dünyanın yeni kabusu olabilir mi? Yeni pandemi dünyaya Londra kent kanalizasyonundan mı yayılacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.