Korona hatırlatma dozu için hastanelerde yoğunluk oluştu

Koronavirüs hayatımızdan büyük ölçüde çıksa da, vürüsü büsbütün ortadan kaldırmak için önlem elden bırakılmıyor.

Bu kapsamda Türkiye’nin salgının en başından itibaren muvaffakiyet ile yürüttüğü aşılama çalışmaları da devam ediyor.

Hatırlatma dozları için randevular açıldı

Sağlık Bakanlığı bu kapsamda hatırlatma dozu için randevuları tanımladı.

Hatırlatma dozunu olmak isteyen milyonlarca vatandaş hastanelere akın etti. Hastanelerde yoğunluk nedeniyle uzun kuyruklar oluştu.

Türkiye’nin doğusundan batısına çabucak her  kentin hastanelerinde tıpkı manzera hakim.

Trakya bölgesinde de benzeri görüntüler kameralara yansıdı.

Hastanelerde aşı sıraları uzuyor

Merkezi Doktor Randevu Sisteminden (MHRS) randevu alıp Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi, Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Tekirdağ Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Kent Hastanesine gelenler aşı polikliniği önünde yoğunluk oluşturdu.

Edirne’de hatırlatma dozunu yaptıran Özer Şahin, AA muhabirine, turizmci olması nedeniyle hatırlatma dozunu yaptırma gereği duyduğunu söyledi.


“Bu iş ihmale gelmez”

Salgının ihmale gelmeyeceğini vurgulayan Şahin, “Aşısı onaylanan herkes aşısını yaptırsın. Ben 4’üncü doz aşımı yaptırdım. Bu iş ihmale gelmez.” dedi.

Kırklarelili Süleyman Kerti de Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın daveti üzerine hastalıktan korunmak için aşı yaptırmaya geldiği söyledi. Aşıların yararını gördüğünü anlatan Kerti, aşılar sayesinde hastalığın hafif atlatıldığını kaydetti. Tüm vatandaşların aşı olması gerektiğini lisana getiren Kerti, uzmanların davetlerinin dikkate alınmasını istedi.

Hüseyin Meşe de korona hadiselerinin yeni artmasın kendilerini endişelendirdiğini söz ederek, salgına karşı herkesin dikkatli olması gerektiğini vurguladı.


“Herkes aşı konusuna itina göstermeli”

Tekirdağlı Nuray Engin ise herkesin kendi ve etrafındakilerin sıhhati için aşısını olmasını istedi.

Engin, salgının ağır olduğu devirlerde herkesin aşının yararını gördüğünü aktararak, “Salgına hiç yakalanmadım inşallah bundan sonrada olmam. Hatırlatma dozlarımı da oldum. Devletimiz ve bilim insanlarımız yerli aşı için çok uğraşmıştı ben de o yüzden yerli aşımızdan olmayı tercih ettim. Herkes aşı konusuna itina göstermeli.” dedi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.