Marvel iki yeni trans karakterini duyurdu

Dünyaca ünlü ABD’li çizgi roman yayımcısı Marvel Comics, iki yeni transeksüel üstün kahramanını tanıttı.

Pride-edition kapsamında, yeni trans karakterlerini tanıtan Marvel, Escapade/Shela Sexton ve kabahatle çabadaki ortağı Morgan Red’in maceralarıyla geliyor.

Marvel’s Voice serisinin bir modülü olan yeni projenin Haziran ayında yayımlanması bekleniyor.

Yapılan açıklamada, çiftin birinci macerasının mutant Krakoa ulusu üzerinde olacağı söylendi.

Daily Mail’in haberine nazaran, Escapade’in hayatını sonsuza dek değiştiren bir olayın akabinde ikilinin “profesyonel hırsızlar, kabahat ve yozlaşmış organizasyonlarla” iç içe olacağı söyleniyor.

Escapade’nin üstün gücü, ona gereğince yakın duran birinin güçlerine sahip olabilmesinde yatıyor. Red karakteri için bir harika güçten kelam edilmese de, o da, “çalıntı alet ve aygıtlardan oluşan bir cephanelik içeren alet kemeri” giyen “teknoloji meraklısı” biri olarak tanımlanıyor.

Konsept, trans müellif Charlie Jane Anders’a ilişkin, yaratıcı süreç ise İngiltere merkezli grup Ro Stein ve Ted Brandt tarafından oluşturuldu.

2001 yılında cinsiyet değişim sürecine başlayan Anders, “Mutant olmanın trans olmak için bir metafor olmadığının netleşmesini istedim” diyor.

Anders, “Hikayede, Escapade ve Red çocukluktan beri arkadaşlar ve cinsiyet geçişi süreçlerinde birbirlerine dayanak oluyorlar. İlgilerimiz olmadan hepimiz bir hiçmişiz üzere hissediyorum” diye ekledi.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.