Otelde tartıştığı sevgilisiyle arkadaşının üzerine asit döktü

Özgür Günden, İstanbul’dan gelen Özbekistan asıllı sevgilisi Sojida Kalandarova ve onun Kırgızistan asıllı arkadaşı Sarvinoz Khaırullaeva ile hafta sonu tatili için Pamukkale ilçesi Karahayıt Mahallesi’nde bir otele gitti. Argümana nazaran, Günden ile sevgilisi Kalandarova ortasında dün telefonunu müsaade almadan denetim ettiği için tartışma çıktı.

Tartışma, arbedeye dönüştü. Kalandarova, Günden’i yüzünü tırmalayarak yaraladı. Arbedenin akabinde otelin resepsiyonuna giden Günden, evvelden emanet olarak bıraktığı termos içindeki asidi alarak tekrar odaya döndü.

Günden, termostaki asidi yatakta uzanan sevgilisi Kalandarova ve kız arkadaşı Khaırullaeva’nın üzerine savurdu. İki bayan ve yüzüne asit sıçrayan Günden yaralandı. Bayanların çığlıkları üzerine otel vazifelileri odaya koştu. Bu sırada Özgür Günden, olay yerinden kaçtı.

İhbarla olay yerine 112 Acil Servis ve jandarma takımları sevk edildi. Yaralanan Kalandarova ve Khaırullaeva acil sıhhat grupları tarafından ambulansla Denizli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Bedeninde üçüncü derece yanık oluşan Kalandarova, İzmir’e sevk edildi. Khaırullaeva’nin ise hayati tehlikesinin bulunmadığı lakin bedeninin çeşitli yerlerinde yanıklar oluştuğu öğrenildi.

‘YARALAMAK İÇİN ÜZERİNE DÖKTÜM’

Olayın akabinde başlatılan soruşturma kapsamında Denizli Vilayet Jandarma Komutanlığı’nın Cürüm Araştırma Timi (JASAT) kaçan Günden’in yakalanması için çalışma başlattı. Aydın’da olduğu belirlenen Günden, dün düzenlenen operasyonla yakalanıp Denizli’ye getirildi. Özgür Günden, sözünde, sevgilisiyle telefonuna müsaadesiz baktığı için arbede ettiklerini belirtip, “Telefonunu denetim etmek istedim. Sevgilim bana ‘Benim telefonumu senin alma hakkın yok’ dedi. Beni aldattığını söyleyince aramızdaki tartışma büyüdü. Elimdeki telefonunu almak isterken, yüzümü tırmaladı. ‘Senin üzere aç köpekle işim olmaz’ deyince kendimi kaybettim. Daha sonra kireç çözücüyü alarak kapağını açıp ona gerçek savurdum. Kireç çözücünün yakıcı olduğunu bilmiyordum. Neden aldığımı da hatırlamıyorum. Olayı tasarlayarak ya da planlayarak otele getirmedim. Sevgilimi öldürmek üzere bir niyetim yoktu. Yalnızca yaralamak için üzerine döktüm. Sevgilimin arkadaşı nasıl yaralandığını bilmiyorum. Sevgilime kireç çözücüyü dökmemden sonra birbirlerine sarılmışlardı, o nedenle yaralanmış olabilir” dedi.

TERMOSU ALDIĞI ANLAR KAMERADA

Günden’in içinde asit dolu termosu poşetle resepsiyondan alıp odaya götürdüğü anların otelin güvenlik kamerası tarafından görüntülendiği de ortaya çıktı. Cinayet kabahatinden sabıkalı olan Günden, jandarmadaki süreçlerinin akabinde bugün sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.