Parsiyel Nedir, Nasıl Hesaplanır?

Parsiyel taşımacılık; karayolu, havayolu ve denizyolu taşımacılığında tercih edilen bir nakliyat hizmetlerinden bir tanesidir. Konteyner içerisindeki yükler birden fazla alıcıya sahiptir. Taşımacılıkta kullanılan konteynerin yeteri kadar dolmaması durumunda farklı şirketlerin yükleri de eklenebilir.

Birçok ülkeye lojistik ve Katar nakliye hizmeti veren Hiper Lojistik sizler için parsiyel taşımacılık hakkında kafanızdaki soru işaretlerini giderecek detaylı bir makale yazdı.

Parsiyel Yük Taşımacılığında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Parsiyel yük taşımacılığının başarı ile tamamlanması için bazı konulara dikkat etmek gerekir. Dağıtım sürecinin titizlikle tamamlanması hizmetin başarısını etkiler. Dağıtım sürecinin başarılı olmaması durumunda teslimatta gecikme ve ciddi zararlar yaşanabilir. Bu nedenle taşımacılık hizmetlerinde bilgi akışının doğru yapılması son derece önemlidir. Elleçleme işlemleri hem zaman hem de iş gücü tasarrufu sunar. Güzergâha dayalı yükleme seçeneği firmalar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Yükün cinsine göre düzenlemenin yapılması sağlıklı taşımacılığın önünü açar. Ağır yüklerin alt kısımda, hassas ve hafif yüklerin ise üstte konumlandırılması zararların minimum seviyeye gelmesini sağlar.

Parsiyel Yük Taşımacılığının Avantajları

Lojistik sektöründe önemli araçlardan biri olan parsiyel taşımacılık şu avantajları içerisinde bulundurur;

  • Komple araç kiralamalarını ortadan kaldırır. Böylece maliyet tasarrufu sunar.
  • Parsiyel yüklemede araç içi boşluklar fazla para ödemenize gerek yoktur. Kapladığınız alan kadar ödeme gerçekleştirirsiniz.
  • Aynı güzergâhta birden fazla müşterinin yükünün taşınması zaman tasarrufu sağlanır.
  • Karayolu, denizyolu ve havayolu gibi taşımacılık farklı taşımacılık alanlarında kullanılabilir.
  • Bekleme süreleri azalır.
  • Raporlama desteği sayesinde müşteriye güncel bilgi akışı sunulur.
  • Direkt ya da aktarmalı transfer seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Yurtdışı parsiyel taşımacılık hizmetlerinden yararlanarak hem ekonomik hem de güvenli bir taşımacılık desteğinden yararlanabilirsiniz.

Parsiyel Yük Nasıl Hesaplanır?

Lojistik çalışmalarında taşınacak malların hacmi son derece önemlidir. Taşınacak ürünlerin araç içinde kaplayacağı yerin hesaplanması her taşımacılık sisteminde kullanılır. Yükün metreküp hesabı en, boy, yükseklik ve adet ölçüleri belirlenir. Daha sonra yük hesabı gerçekleştirilir.

Parsiyel Taşımacılık Türleri

Parsiyel taşımacılık çeşitleri farklı alanlarda gerçekleştirilebilir. Hem uluslararası hem de şehirlerarası parsiyel taşımacılık modelleri ile Hiper Lojistik tarafından tamamlanır.

Karayolu Parsiyel Taşımacılık

Kara araçları ile birden fazla yükün taşınmasıdır. Karayolu taşımacılık hizmetlerinde yüklerinizi en uzak noktalara, en kısa sürede ulaştırabilirsiniz.

Havayolu Parsiyel Taşımacılık

Uluslararası taşımacılık çözümlerinden biri olan havaalanı taşımacılığı ithalat ve ihracat ürünlerinin sağlıklı bir şekilde aktarılmasını sağlar. Havayolu parsiyel taşımacılığı, yükün hacmine göre maliyet avantajı sunar.

Denizyolu Parsiyel Taşımacılık

Parsiyel taşımacılıkta denizyolu, en çok tercih edilen nakliye uygulamalarından bir tanesidir. Yük gemisinin tamamen doldurulmasının güç olduğu zamanlarda bu hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Hiper Lojistik alanında uzman operasyon ekibi ile Fransa nakliye hizmetlerini sizler için sunabiliyor. Yılların tecrübesiyle hareket eden firma yüklerinizin uygun fiyatlarda sağlıklı bir şekilde taşınmasını sağlıyor.

KAYNAK: Parsiyel Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.