Perinçek: 1945’ten sonraki en kritik devri yaşayacağız

Vatan Partisi Genel Lideri Doğu Perinçek, “Vatan Partisi, Türk milletinin başında, önünde tarih yapacak. Birleşen ve üreten Türkiye’yi kuracağız.” dedi.

Perinçek, Balıkesir’de Salih Tozan Kültür Merkezi’nde partisinin Olağan Vilayet Kurultayı’nda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin toprak bütünlüğünü sağlamak için bütün insanlığa ışık tutan bir çabaya girdiğini söyledi.

“1945’TEN SONRAKİ EN KRİTİK DÖNEM”

Türkiye’nin üretim ihtilalinin eşiğine geldiğini savunan Perinçek, “Önümüzdeki periyot, Türkiye tarihinin 1945’ten sonra yaşadığımız en kritik en değerli devirdir. Atlantik sisteminin de Türkiye’ye karşı niyetlerinin en karamsar, en makûs olduğu bir devirdir ancak biz tarih ve birikimimize güveniyoruz, en başta da Vatan Partisi’nin önderlik gücüne, Türk milleti ile Türkiye işçileri ve üreticileriyle birleşme, kaynaşma yeteneğine, partimizin takım ve birikimine sonuna kadar güveniyoruz.” diye konuştu.

“TÜRKİYE BAŞI DİK YAŞAYACAK”

Perinçek, Türkiye’nin ilerleyen vakitlerde büyük bir karar vereceğini, bu kararın başlıklarının aşikâr olduğunu anlatarak “Türkiye bağımsız olacak, başı dik yaşayacak. Türklüğe yakışan, bizim imparatorluk birikimimize, son 200 yıllık ihtilal birikimimize yakışan başı dik yaşamaya uygun yaşayacak.” dedi.

200 yıldır emperyalizmle savaşa savaşa bugünlere gelindiğini lisana getiren Perinçek, şunları kaydetti:

“Şimdi savaşta son ve kesin darbeyi indirmek, başı dik ve bağımsız Türkiye’yi kurmak durumundayız. Üreticiler tekrar baş tacı olacak. Üreticiler tekrar bu milletin efendisi olacak. Türk milletinin biriktirdiği kuvvetler ve hasretlerle Türkiye’nin son değerli önemli kararını vereceği 2-3 yıl, bizim partimiz için de sınama yıllarıdır, tarih yapma yıllarıdır. Geride kalan günlerde biz tarihin içinden aldığımız güçleri biriktirdik lakin artık tarih yapacağımız yıllara giriyoruz. Vatan Partisi, Türk milletinin başında, önünde tarih yapacak. Birleşen ve üreten Türkiye’yi kuracağız.”

İş insanı Ethem Sancak’ın da iştirakçilere hitap ettiği kurultayda, seçime tek listeyle katılan Vatan Partisi Balıkesir Vilayet Lideri Emre Albayrak misyona yine getirildi.

KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.