Samsung Galaxy Z Flip4 ile pil ömrü yine sınırlı kalacak

Samsung Galaxy Z Fold4 ve Samsung Galaxy Z Flip4 için bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu sefer ufak model için pil detayları gündemde.

Samsung Galaxy Z Fold4 ve Samsung Galaxy Z Flip4, Samsung tarafından 2022’de gelecek tek katlanabilir telefonlar olacak. Uzun zamandır gündemde olan cihazlardan dikey katlanabilir yapıdaki Galaxy Z Flip4, kaynaklara göre 3.300 mAh pil üzerine kurulacak. Galaxy Z Flip3’e 3.200 mAh pil koyan Samsung, bu açıdan yeni modeliyle pil ömründe fark edilebilir bir artış getirmeyecek gibi görünüyor. Tam ortadan katlanabilir yapı nedeniyle daha büyük pil konulamayan telefon, biraz yoğun kullanımda dahi bir günü çıkaramayacak bir konumda bulunuyor. Samsung’un bu durumu değiştirmek adına birim alana daha fazla enerji depolayabilecek yeni nesil bir pile ihtiyacı bulunuyor. Firmanın Galaxy Z Flip gövdesini biraz daha kalınlaştırması da daha büyük pil kullanılmasına imkân tanıyabilir.

Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 için başka neler biliyoruz? Cihazlar hakkında şimdiye kadar birçok bilgi ortaya çıktı. Örneğin telefonlar en son en son parmak izi sensörlerini yan taraflarında taşıyacak haberiyle ses getirmişti. Daha sonra Galaxy Z Fold4 modeli daha önce söylendiği gibi gövdeye entegre S-Pen kalem taşımayacak haberi ses getirdi. Temmuz ayında seri üretime alınacak ve yerlerini alacakları Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3 modellerinden daha fazla sayıda üretilecek bilgisi verilen cihazlar, bunun etkisiyle Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4, Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3 modellerinden daha ucuza satılabilir haberiyle de kısa süre önce ses getirmişti.

Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4, bildiğimiz kadarıyla güçlerini Snapdragon 8 Gen 1 Plus işlemciden alıyor. Halen resmen tanıtılması beklenen işlemcinin TSMC’nin 4 nm üretim sürecinden çıkacağı biliniyor. Hali hazırda birçok farklı telefonda yer alan Snapdragon 8 Gen 1 ile yeni gelecek Snapdragon 8 Gen 1 Plus arasında devasa bir performans farkının olması ise beklenmiyor.

Ekran konusunda da bazı bilgiler var. Buna göre Galaxy Z Fold4 modelinin içinde 7,56 inç, dışında ise 6,19 inç boyutunda 120 Hz ekranlar yer alacak. Galaxy Z Flip4 ise içinde 6,7 inç, dışında ise 1,9 inç ekran ile karşımıza çıkacak.

Samsung Galaxy Z Fold4 ve Samsung Galaxy Z Flip4 yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.