Sırrı Sakık: Ağrı’da 4’te 4 yapacağız

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Ağrı Dörtyol Kavşağı’nda miting düzenledi. Mitingde sık sık “Jin, jiyan, azadî” (Kadın, yaşam, özgürlük) ve “Direne direne kazanacağız” sloganları atıldı.

‘TARİHİ BİR SEÇİM OLACAK’

Mitingde konuşma yapan Yeşil Sol Parti milletvekili adayı Zelal Yılmaz, “Bu seçim tüm halklar için tarihi bir seçim olacaktır. Yeşil Sol Parti’ye vereceğiniz her oy demokratik toplumun inşası, özgür ve onurlu yarınların nişanesi, zindanların kapısının açılmasıdır” dedi.

Zelal Yılmaz

Milletvekili adaylarından Heval Bozdağ ise kentte yaşanan sorunlara değinerek, “Bugün halkımız ekinini ekemiyor, tüccar hayvan alamıyor, gençlerin geleceğini çaldılar, emeğinizi sömürdüler. Sağlık en iddialı oldukları konuydu; hastane yaptılar doktor yok, doktor geldi tedavi için araç-gereç yok. ‘Erzurum yollarında ölmek istemiyoruz’ dedik ama bunu yapmadılar” diye konuştu.

Bir diğer aday Nejla Demir ise “Bu seçimde adım adım ördükleri faşizmin duvarlarını, tecridi yıkacağız. Bu umutlu sandığa giderek onlara ders verelim” ifadelerini kullandı.

Nejla Demir


‘2014’TE SEÇİMİ İPTAL ETTİLER, AĞRILILAR DERSLERİNİ VERDİ’

Son olarak konuşma yapan milletvekili adayı Sırrı Sakık, 2014’te kazandığı belediye başkanlığı seçiminde, kentte yaşananları hatırlattı. Yetkililerin seçime “hile kattığını” savunan Sakık, şöyle devam etti:

“Burada 30 bin insan toplandı ve iradelerine sahip çıktılar. Vali gelip bana dağılmamız için yalvardı. Daha sonra bir daha seçime gittik ve ikinci seçimde Ağrılılar onlara derslerini verdiler. AKP döneminde burada hırsızlık vardı. O hırsızlıkların önünü kestik, 100 trilyon borç ödedik, 100 trilyon ise hizmet yaptık. Bu kentte 4’te 4 yapacağız. Plakamız ’04’, onların boynuna ‘0’ı takıp göndereceğiz.”

‘AĞRI HAVYANCILIK KENTİ AMA İNSANLAR UCUZ ET İÇİN KUYRUKTA BEKLİYOR’

4 milletvekilliğini kazandıktan sonra 7 ilçe ve merkez belediyelerini de kazanmayı hedeflediklerini belirten Sakık, “Bu kentin yoksul olduğunu biliyoruz. Bu kentin 45 bin çocuğu yurt dışında. Avrupa, Kanada, Amerika’ya gittiler. Çünkü burada baskı var ve karınlarını doyuramıyorlar. Bu kent tarım, hayvancılık kenti ama Et ve Süt Kurumu önünde ucuz et almak için kuyrukta insanlar bekliyor. Bu, ülkenin ayıbıdır” dedi.

AHMET TÜRK: GELECEĞİ BELİRLEYECEKSİNİZ

Rahatsızlığı sebebiyle mitinge katılamayan Ahmet Türk, video yoluyla gönderdiği mesajında şunları söyledi:

“Siz geleceği belirleyecek insanlarsınız. Uzun yıllardan beri gördüğümüz zulüm politikalarından sonra önümüzde tarihi bir fırsat var. Tarihi bu fırsatta, Yeşil Sol Parti’nin çatısı altında birleşmenizi istiyoruz. Hepimize başarılar diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir