Tamer Karadağlı kimdir,nereli ve kaç yaşında?

Çocuklar Duymasın’ın Haluk’u ünlü oyuncu Tamer Karadağlı toplumsal medyada gündem oldu.Yaptığı açıklamalar ile gündeme gelen ünlü oyuncunun hayatı merak konusu oldu.

Tamer Karadağlı kimdir hangi projelerde yer aldı üzere sorular sormaya başlayan kullanıcılar internette bunları araştırmaya başladı.Peki kimdir Tamer Karadağlı?

Tamer Karadağlı kimdir?

Tamer Karadağlı 24 Mayıs 1967 yılında Ankara’da dünyaya geldi.Azeri kökenli bir ailenin çocuğu olan Karadağlı ilkokul çağlarında ailesiyle bir arada ABD’ye yerleşti.Lise son sınıftayken Türkiye’ye temelli dönen Tamer Karadağlı o devir Akün Sineması’na giderek vakit geçirirdi.

Lise yıllarında en büyük tutkularından olan seslendirme sanatçılığına başlayan ünlü oyuncu daha sonra Shakespeare’in “Kuru Gürültü” isimli oyununu Türkçe ve İngilizce oynayarak Bilkent Üniversitesi macerasına başladı.

Tamer Karadağlı Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Kısmından mezun olmuştur.1993 yılında birinci sinemasını çeviren oyuncu Ferhunde Hanımlar isimli dizi sayesinde ün kazandı.

Oyuncu İstek Balkan ile evlilik gerçekleştiren Tamer Karadağlı 2007 yılında bu evliliği noktalamıştır.

Birçok dizi, sinema ve seslendirme projesinde yer alan oyuncu Çocuklar Duymasın isimli dizide canlandırdığı Haluk karakteri ile ününe ün katmıştır..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.