Türk sporunda madalya dolu hafta sonu geride kaldı

Türk sporu, hafta sonu düzenlenen memleketler arası tertiplerde başarılı sonuçlar elde etti.

Almanya’da düzenlenen 2022 Avrupa Okçuluk Şampiyonası, Hırvatistan’da gerçekleşen Artistik Cimnastik Dünya Challenge Kupası ve Sırbistan’da devam eden CMAS Indoor Özgür Dalış Dünya Şampiyonası’nda Türk sportmenler aldıkları madalyalarla dikkati çekti.

Milli sportmenler bu 3 tertipte toplam 8 altın, 5 gümüş ve 7 bronz olmak üzere toplam 20 madalyaya imza attı.

2022 Avrupa Okçuluk Şampiyonası’nda 2 altın, 2 gümüş ve 4 bronz madalya kazanan Türkiye, tertibin en fazla madalya elde eden ülkesi oldu.

Türkiye’ye Avrupa şampiyonluklarını klasik yay bayanlarda Gülnaz Büşranur Coşkun ve Makaralı Yay Erkek Ulusal Kadrosu getirdi.

Makaralı yay erkeklerde Yakup Yıldız ve Klasik Yay Bayan Ulusal Ekibi gümüş, klasik yay erkeklerde Mete Gazoz, makaralı yay bayanlarda Ayşe Bera Süzer, Makaralı Yay Karışık Ekibi ile Makaralı Yay Bayan Ulusal Kadrosu da bronz madalya kazandı.

Milli cimnastikçilerden 6 madalya

Milli cimnastikçiler, Hırvatistan’da gerçekleşen Artistik Cimnastik Dünya Challenge Kupası’nda 6 madalya alarak Türkiye’yi keyifli etti.

Ay-yıldızlı formayla gayret eden sportmenler 2 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya aldı.

Organizasyona damga vuran isim Adem Asil oldu. Adem, halka aletinde altın, yerde gümüş ve atlama masasında bronz madalya alarak tertibi başarılı bir biçimde tamamladı.

Artistik Cimnastik Dünya Challenge Kupası’nda Türkiye’ye diğer altın madalyayı paralel barda Ferhat Arıcan getirdi.

Diğer ulusal atletlerden Ahmet Başkan kulplu beygirde gümüş, bayanlar yer finalinde ise Göksu Üçtaş Ulu bronz madalya kazandı.

Sırbistan’da sualtında madalyalar geldi

Sırbistan’ın başşehri Belgrad’da süren CMAS Indoor Özgür Dalış Dünya Şampiyonası’ndan da ulusal atletlerden başarılı haberler geldi.

Milli sportmenler, tertibin birinci günü 4 altın, 1 gümüş ve 1 bronz olmak üzere 6 madalya elde etti.

Büyük erkeklerde Derin Toparlak endurance kategorisinde altın madalyanın sahibi oldu. Genç erkeklerde endurance ve DNF (dynamic without fins) kategorisinde Ege Yankı Güneş, iki altın madalya aldı. Genç bayanlar DNF branşında ise Sude Fidan altın madalyayı Türkiye’ye getiren isim oldu.

Genç bayanlar DNF branşında Alya Akar gümüş, Toprak Toprak da bronz madalyayı boynuna taktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.