Yargıtay Cumhuriyet Savcısı kız kardeşini öldüren sanığın iyi hal ve haksız tahrik indiriminden yararlandırılması istedi

Yargıtay Cumhuriyet Savcısı, kız kardeşini boğarak öldürdükten sonra intihar süsü veren ağabeyin ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını hukuka aykırı buldu. Katilin, iyi hal ve haksız tahrik indiriminden yararlandırılması istendi.

BirGün’den Nurcan Gökdemir’in haberine göre, Davaya konu olan olayda, Selim Kantar isimli ve 40’ı aşkın adli sicilve arşiv kaydı bulunan erkek, pandemi dolayısıyla denetimli serbestlik hakkından yararlandırılarak cezaevinden çıktı. Kantar, annesi ve biri boşanarak iki çocuğu ile birlikte eve dönen üvey iki kız kardeşi ile birlikte yaşamaya başladı.

Boşanan kız kardeşin gece dışarı çıkmasından rahatsız olan Selim Kantar kendi ifadesiyle tasarlayarak cinayeti nasıl işlediğini şöyle anlattı:

“D. sürekli akşamları çıkıyordu. Araba ile D’i alıp götürüyorlardı. Geç saatlerde de eve bırakıyorlardı. Bu sebeple kendisi ile tartıştım. Dışarıya çıkmamasını söyledim. Bir şeye ihtiyaçları olmadıklarını, annemin maaşının yeterli geldiğini söyledim. Fakat beni dinlemedi. İki tane de küçük çocuğu vardı bunlarla da ilgilenmiyordu. Olay günü saat gece 11 sıralarında evden çıktı yine bir araç geldi, aldı. Saat 02.00-03.00 gibi bıraktılar. D.’yi öldürdüm. İntihar süsü vermeye çalıştım. Geçip odama uzandım. Birisinin görmesini bekledim. Kızı annesini görünce koşup anneme haber verdi.”

Olayın intihar olarak kabul edilmesinden sonra sanık Selim Kantar evi terk etti. Dokuz ay sonra başka bir suçtan bulunduğu cezaevinden dilekçe göndererek cinayeti işlediğini itiraf etti. Yargılanma sürecinde annesi ise oğlunun cezaevinde kalmayı sevdiği için yalan söylediğini iddia ederek şikâyetçi olmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir