YouTube bahşiş verme özelliğini kullanıma sundu

YouTube bahşiş verme özelliğini kullanıma sundu

Bir izleyici olarak artık, ister masaüstünde ister mobilde izliyor olun, bahşiş verdiğinizde görünen yorumu özelleştirme seçeneğine sahipsiniz. Süper Teşekkürler, platformun hayranların doğrudan video yapımcılarını desteklemesini sağlamak için uzun süredir devam eden çabalarının en son şekli.

Takdirinizi göstermek ve katkınızı vurgulamak için özel renkli bir yorum kullanarak 2 ila 50 ABD Doları arasında harcayabilirsiniz. YouTube yüzde 30’luk bir kesinti alıyor, ancak hizmet diğer bahşiş seçeneklerine göre çok daha fazla kolaylık sağlıyor. Örneğin içerik oluşturucular için ayrı bir kitle fonlaması hizmeti (Patreon gibi) ile bahşiş vermekten çok daha kolay.

Bu özellik, canlı yayın odaklı Super Chat’e katılıyor. Genişletilmiş Süper Teşekkürler’in çok fazla ilgi görüp görmeyeceğini söylemek henüz için henüz erken. Ancak platform içerik oluşturucuları bünyesinde tutmak için elinden gelenin fazlasını yapıyor diyebiliriz. TikTok, Twitch ve bir tür bahşiş içerikli yaygın olarak mevcut olduğu diğer platformlarlara kıyasla şimdi YouTube da kendi bahşiş sistemini oluşturuyor. Bu da platforma daha fazla içerik üretmek konusunda bir teşvik sağlayabilir. Özellk şimdi dünyada tüm kullanıcılar sunulmuş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.