Bahçeli: İsrail’in aklını başına alması, Amerikalı dayılarına güvenmemesi lazım

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İsrail – Hamas savaşıyla ilgili olarak, “Gazze’de insanlık dışı bir muameleyle karşı karşıya bırakılmıştır. Su yok, elektrik yok. Dünya bu olayları seyretmektedir” dedi. Bahçeli, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın İsrail-Filistin politikasını desteklediklerini belirtti. 

MHP lideri Bahçeli, Ankara’da Siyaset ve Liderlik Okulu’nun 19. Dönem Eğitim ve Öğretim Yılı Açılış Töreni’nin ardından açıklamalarda bulundu.

Bahçeli, “İsrail’in aklını başına alması, Amerikalı dayılarına da güvenmemesi lazım” ifadesini kullandı. 

Bahçeli, şunları kaydetti:

“Erdoğan meselenin üzerine gidiyor. Ateşkesin başarılması için bütün ülkeleri davet ediyor. Ve faaliyetlerinde destek bulmaya başlamıştır. 3 uçak dolusu insani yardımı Mısır üzerinden Gazze’ye ulaştırmayı da başarmıştır. Fedakarca bir gayretin için girmiştir. Cumhurbaşkanımızın diplomatik faaliyetlerini tartışmasız desteklediğimizi buradan ilan ediyorum. Türkiye, Erdoğan yalnız değildir. Küresel güçlerin ortadan kaldırılması için dünya da da önemli bir uyanış başlamış olacaktır.

1947 yılındaki Filistin, şurası 1967 arasındaki gelişmeler, 2010 yılındaki gelişmeler… Filistin toplumu yok ediliyor. 1967 hesap alınarak başkenti Kudüs olan Filistin devleti kurulmalı. Orada çocuklarımızın defni dahi yapılamıyor. 

MHP olarak bu bölgede barışın huzurun istikrarın sağlanabilmesi için bir barış çemberinin oluşması lazım. İsrail’in aklını başına alması lazım. ABD’deki dayılarına güvenmemesi lazım. Sorun ABD ile İsrail arasındadır. Sorunu çözerse onlar çözecek.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx