Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim sloganını açıkladı: Yeniden İstanbul

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları:

“Grup Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Aziz milletimizin her bir ferdini buradan selamlıyorum. Gazze’nin mağdur ve mağrur insanlarını en kalbi duygularımla selamlıyorum.

“ÇOCUKLAR HÜNHARCA KATLEDİLDİ”

Gazzeli kardeşlerimiz 7 Ekim’den beri insanlık tarihinin en kalleş saldırılarına maruz kaldılar. Hastaneleri yerle yeksan edildi, okulları, camileri vuruldu. Sığındıkları kamplar bilerek hedef alındı. Sabiler hünharca katledildi.

Babalara gözü gibi sakındıkları yavrularının parçalarını topladılar. Açık hava hapishanesine sıkıştırdıkları 2,3 milyon insana adeta soykırım uyguladılar. 50 gün boyunca Gazze’yi yaktılar, yıktılar. İnsanlık tarihine kara bir leke olarak geçen her türlü zulmü yaptılar.

7 Ekim’den beri yaşadıkları tam bir cehennemdi. Şehitlerin her birinin rahmetle yad ediyorum.

NETANYAHU’YA SERT TEPKİ: GAZZE KASABI

Gazze’deki binaların 3’te 2’si yıkıldı veya kullanılamaz hale geldi. Sağlık ve eğitim altyapısı tamamen çökmüş durumda. Netanyahu, adını tarihe şimdiden Gazze Kasabı olarak yazdırmıştır. Bu kara leke sadece ona destek veren herkesin alnına yapışmıştır. Gazze’de işlenen insanlık ve savaş suçlarını da Batılı ülkelerin tepkisizliğini de asla unutmayacağız. Bu utanç lekesi temizlenmeyecek.

Bugün de tüm imkanlarımızla Gazzeli kardeşlerimizin yanındayız. Son olarak Cezayir seyahatimizde Cumhurbaşkanı Tebun’la, Lübnan Başbakanı Mikati ile bu meseleyi tüm yönleriyle konuştuk. İspanya Başbakanı ile telefon görüşmemizde Gazze’yi ele aldık. Bu konudaki dik duruşu için İspanya’yı tebrik ediyorum.

Yarın BAE’ye gidiyoruz. Dubai ziyaretlerimizde Gazze’yi de ele alacağız. Gazze için neler yapabileceğimizi değerlendireceğiz. İsrail hukuk önünde hesap verecek.

“CHP’NİN SİYASET TARZINDA ZERRE DEĞİŞİM OLMADI”

Seçimden sonra da değişen bir şey olmadı. Ağır yenilginin tüm faturasını cumhurbaşkanı adaylarına kestiler. Yollarına pişkince devam ettiler. Utanmasalar seçim gecesi 10 dakikada bir kameralar önündeki “kazanıyoruz” ifadelerini reddedecekler. CHP’de genel başkanlık koltuğuna oturan şahıs değişti. CHP’nin siyaset yapış tarzında zerre değişim olmadı. Dün milletin aklıyla dalga ediyorlardı bugün de halkı hafife alıyorlar.

Figüranlar dışında hiçbir şey değişmedi. Tüm umutlarını masa başı senaryolara bağlamışlar.

Bizden öğrenecekleri çok şey var. Ne biz ne de kabine üyelerimiz bunları talim etmekten asla gocunmayız.

Elbete bunu söylerken, Atalarımızın “Bakmakla usta olunsaydı, kediler kasap olurdu” bu sözdeki hikmeti de göz ardı etmiyoruz. CHP ve şurekasına bizi, kabinemizi ve ittifakımız izlemeye devam etme çağrısında bulunuyorum. Bizdeki muhalefetten ne köy olur ne de kasaba… Bunların da ufku ancak buna yetiyor. Biz bunlara bakarak asla rehavete kapılmayacağız.

“YENİDEN İSTANBUL”

Yerel seçimlere hazırlıklarımızı kendimize göre yürüteceğiz. Bugün bir başlık atıyorum. Yeniden İstanbul. Cumhur İttifakı olarak yolumuza güçlü şekilde devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx