Naci Görür, Candan Gökçeoğlu ve Ramazan Demirtaş’tan Korkutan Bolu Depremi Yorumu! Kuzeyi İşaret Edildi

Türkiye’yi yasa boğan 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6’lık Kahramanmaraş merkezli, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Hatay, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa’da büyük yıkımlara neden olan depremlerden sonra deprem Türkiye’nin önemli gündemi olmaya devam ediyor.

Son olarak dün akşam AFAD Deprem Dairesi’nin verilerine göre Bolu’da 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

“BUNLARDAN BİRİ KIRILMIŞ OLMALI”

Deprem bilimci Prof. Dr. Naci Görür deprem ilişkin “Bolu- Mesciçele’de 4,2 deprem oldu. Bolu’nun hemen kuzeyinde küçük küçük doğrultu atımlı faylar var. Bunlardan biri kırılmış olmalı” açıklamasında bulundu.

Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Candan Gökçeoğlu ise depreme ilişkin “KAF zonu içindeki küçük bir fay üzerinde 4.2 büyüklüğünde deprem olmuş. Geçmiş olsun” ifadelerini kullandı.

“AYNI YERDE DAHA ÖNCE OLMUŞTU”

Paleosismolog Dr. Ramazan Demirtaş “Bolu-Merkez’in 17 km KKD’su; Bağışlar’ın 6 km KB’sında, kırsal alanda, kısa bir kırık üzerinde 05.01.2024, 22:03, 4.2 büyüklüğünde deprem oldu. Aynı yer civarında, 16.0.2023’de Mw=4.8 olmuştu. Bolu kuzeyinde kısa kısa kırıklar yer almaktadır.Kirli bilgi akıtanlardan uzak kalın.” bilgisini paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx