TFF Milli Takım Sorumlusu Hamit Altıntop: Arda Güler benden daha iyi performans gösterecek

Türkiye Futbol Federasyonu Milli Takım Sorumlusu Hamit Altıntop, önemli açıklamalarda bulundu. Altıntop, ‘Arda Güler benden iyi olacak’ dedi.

A Milli Takım Sorumlusu Altıntop, Relevo’ya flaş açıklamalarda bulundu. Altıntop, İspanyol basınına Real Madrid dönemini, Xabi Alonso‘yu ve Milli oyuncu Arda Güler hakkında gelen soruları yanıtladı.

“Teknik direktör olarak gösterdiği performans inanılmaz”

Beraber oynadığı Alonso’nun iyi bir performans sergilediğini söyleyen Altıntop, “Xabi bize bir oyuncu olarak ne olduğunu gösterdi; harika bir kişilik, harika bir futbolcu ama hepsinden önemlisi olağanüstü bir zeka. Ona bol şans diliyorum. Teknik direktör olarak gösterdiği performans inanılmaz ve umarım Bayer Leverkusen ile ligde veya kupada bir şampiyonluk kazanabilir” ifadelerini kullandı.

“Kararından vazgeçmez”

Toni Kroos‘un, Almanya Milli Takımı’na döneceğini düşünmediğini söyleyen Altıntop, “Emin değilim. Toni Kroos’la birlikte oynadım ve eğer o artık Almanya’da oynamayacağını söylediyse bu kararından vazgeçmez. Korkarım ki bir daha asla Almanya adına oynamayacağını düşünüyorum” dedi.

Real Madrid’de harika bir dönem geçirdiğini söyleyen  Altıntop, “La Liga’yı kazandık! Bu şampiyonluğu kazanmak her zaman çok özeldir ve bunu Xabi Alonso, Kaka, Cristiano, Benzema gibi harika oyuncularla deneyimledim. Harikaydı, Sergio Ramos ve Casillas’la da ve özellikle ‘Special One’ Jose Mourinho‘yla. Kişisel olarak biraz sıkıntı yaşadım çünkü sırtımdan ciddi bir sakatlık geçirdim ve geri dönüşüm kolay olmadı. Bugün hala Florentino Perez ve José Angel Sanchez ile iletişim halindeyim ve onlara her şey için çok minnettarım” dedi ve şu sözlerle açıklamalarını noktaladı:

“Şahsen performanslarım ve kariyerimden çok memnunum. Ama umarım Arda benden daha iyi performans gösterecektir. Milli takımımız için Avrupa’nın en iyi kulüplerinde Türk oyuncular var. Buna sevinmeli ve kariyer deneyimlerimizi çevremizle paylaşmalıyız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx